You are here: Home > Nauka, Edukacja, Szkoła > Jak prywatne uczelnie zarządzają finansami

Jak prywatne uczelnie zarządzają finansami

Prywatna uczelnia od każdego studenta co miesiąc pobiera pieniądze, tak zwane czesne. Każda z nich ma wielu studentów, a widząc ile płaci się za te studia, wyobrażamy sobie automatycznie wielka miesięczna kwotę za wszystkich łącznie. Możemy się wówczas zastanawiać, na co dana uczelnia wydaje pieniądze, w jaki sposób nimi zarządza. A przecież musi opłacić wszystkich wykładowców. Jest ich też wielu, każdy z nich chce solidną pensję. Poza tym trzeba zakupić środki czystości, by uczelnia zawsze była czysta. Należy kupić materiały niezbędne do prowadzenia zajęć, a także do wykonywania pracy w dziekanacie i wszelkich innych miejscach gdzie znajdują się osoby pracujące dla uczelni. Część pieniędzy musi być przeznaczona na marketing. Czasem coś się zepsuje, należy więc kupić nowoczesne urządzenia. Wszelkie opłaty związane z utrzymaniem uczelni, prąd, woda i tak dalej. Do tego dochodzą jeszcze remonty, które muszą być przeprowadzane regularnie, a niekiedy pojawiają się niespodziewane potrzeby remontu.

Tags: ,

Comments are closed.