You are here: Home > Nauka, Edukacja, Szkoła > Studenci nie muszą mieć książek

Studenci nie muszą mieć książek

Studia są o tyle dobre, że studenci nie muszą nosić na zajęcia żadnych książek. Dzięki temu wystarczy im jakiś nieduży notes, by móc normalnie na nich pracować. Książki owszem muszą czytać, ale wystarczy, że je wypożyczą w bibliotece i zapoznają się z ich treścią przed egzaminem. Zazwyczaj na tym to wszystko polega. Jest to na pewno wygodne, ponieważ gdyby musieli je wszystkie nosić na zajęcia, to byłoby im zdecydowanie ciężko. A przecież czasem zajęcia odbywają się w różnych budynkach. Kolejna sprawa, że podręczniki typowo szkolne mają w swojej treści jakieś zadania, często wszystkie tematy po kolei się omawia. Książki jakie czytają studenci niekiedy nie zawierają całego materiału jaki wykładany jest na zajęciach. Być może dlatego są jedynie przeznaczone do samodzielnego zapoznania się. Korzystne dla studentów jest również to, że mogą te książki wypożyczać, nie muszą kupować. Książki zwykle są bardzo trudne, a gdyby tak mieli kupować wszystkie, których wymagają wykładowcy, zapewne mieliby problemy finansowe.

Tags:

Comments are closed.